Distriktsavdelningar

För att ställa frågor eller uttrycka synpunkter angående OA i stort eller hemsidan, skriv till: info@aspergare.org
Kontaktpersoner för lokal verksamhet finns under respektive distrikt.

Örebro län

Organiserade Autister Örebro

Hemsida: https://orebro.autister.org
E-post: orebro@autister.org

Kontaktpersoner

Örebro

Anders Falk
E-post: anders.falk@autister.org

Stockholms län

Organiserade Autister Stockholm

Hemsida: https://stockholm.autister.org
E-post: sthlm@autister.org

Kontaktpersoner

Stockholm

Anders Pemer
E-post: anders.pemer@autister.org

Niklas Johansson
E-post: niklas.johansson@autister.org
Telefon: 073-969 37 34

Västernorrlands län

Organiserade Autister Västernorrland

Hemsida: https://vasternorrland.autister.org
E-post: vasternorrland@autister.org
Telefon: 070-326 63 05

Kontaktpersoner

Härnösand

Johannes Sandquist
E-post: johannes.sandquist@autister.org

Örnsköldvik

E-post: suzanne.apelqvist@autister.org

Dalarnas län

Organiserade Autister Dalarna

Hemsida: https://dalarna.autister.org
E-post: dalarna@autister.org

Kontaktpersoner

Ludvika

Charlotte Larsson
E-post: charlotte.larsson@autister.org

Västra Götalands län

Organiserade Autister Västra Götaland

Hemsida: https://vgl.autister.org
E-post: vgl@autister.org

Kontaktpersoner

Göteborg

Emma Delija
E-post: emma.delija@autister.org

Uddevalla

Emma Delija
E-post:
emma.delija@autister.org

Södermanlands län

Organiserade Autister Sörmland

E-post: sormland@autister.org

Kontaktpersoner

Eskilstuna

Daniel Grahn
E-post: daniel.grahn@autister.org

Gävleborgs län

Organiserade Autister Gävleborg

E-post: gavleborg@autister.org

Kontaktpersoner

Gävleborg

Kim Talman
E-post: kim.talman@autister.org

Nyheter

Digital utbildning “Vad vill du berätta?”

Välkommen på Utbildningen "Vad vill du berätta?" söndagen den 30 juni klockan 14:00 på Zoom. Utbildningen är för våra autistiska medlemmar som vill berätta om sitt liv som autist. Kursledare är Svante Norr och Anders Falk. Anmälan sker till...

Bli medlem

För att bli medlem eller sympatisör fyller du i formuläret på den här sidan.